Program

2021 yılında düzenlenecek olan online kurs bilgileri için aşağıya bakınız. Online kursun içeriği yüz yüze programdan farklılık göstermektedir: 

Online kurs orta ve ileri düzeylerde en az 5 katılımcıyla açılmaktadır. Her sınıf için katılımcı sayısı 10 ile sınırlıdır. Her düzey program süresince 80 saat ders görür.  Derslerin haftaiçi her gün 17:00 - 20:00 (UTC+3) arasında yapılması planmaktadır (ders saatleri katılımcıların bulundukları zaman dilimine göre değişiklik gösterebilir). Buna ek olarak katılımcılar hafta içinde sınıf asistanlarıyla iki saat lab ve serbest konuşma aktiviteleri yapacaklardır. Salı günleri alanlarında uzman öğretim üyeleri tarafından Türk kültürünü tanıtan ekonomi, tarih, edebiyat, sanat konularında konuşmalar verilecektir. Pazartesi günleri Türk sinemasından bir film gösterilecektir.  

*** FLAS öğrencilerine ekstra 40 saat ders verilecek ve toplam ders saatleri 120'ye tamamlanacaktır.

Yüz yüze program bilgileri için aşağıya bakınız (2021 yılında yüz yüze program yapılmayacaktır): 

Kurslar, başlangıç, orta ve ileri düzeylerde en az 5 katılımcıyla açılmaktadır. Her sınıf için katılımcı sayısı 10 ile sınırlıdır. Her düzey program süresince 160 saat ders görür.  Dersler haftaiçi her gün 9:00 - 13:00 arası yapılır. Buna ek olarak katılımcılar hafta içinde, öğleden sonraları, sınıf asistanlarıyla birer saat serbest konuşma yaparlar. Her hafta alanlarında uzman öğretim üyeleri tarafından Türk kültürünü tanıtan ekonomi, tarih, edebiyat, sanat konularında konuşmalar verilir. Pazartesi öğleden sonra Türk sinemasından bir film gösterilir. Kurs boyunca isteğe bağlı olarak tarihi ve kültürel yerlere geziler düzenlenebilir. Gezi ücretleri kurs ücretine dahil değildir.